İTALYA’DA EĞİTİM FIRSATLARI

İtalya Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarına sahip. Ekonomiden sanata her alanda sizi donatabilecek köklü eğitim anlayışına sahip İtalya yurtdışı eğitiminiz için en iyi seçeneklerden.

İngilizce ya da İtalyanca eğitim alabileceğiniz bir sürü üniversiteyi bünyesinde barındırmakta olan İtalya’da University of Bologna, Scuola Normale Superiore di Pisa ki Napolyon Bonapart tarafından kurulmuş İtalya’nın en iyi okuludur  gibi okullar NABA, Marangoni ve Leonardo Da Vinci gibi sanat akademileri ve dil okulları ile lisans, sanat ya da dil eğitimi alabilirsiniz.

Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun olan İtalya’da eğitim sayesinde her yanı tarih kokan bir ülkede yaşama imkanı bulacak, müthiş yemeklerinin tadına doyamayacaksınız. Mezun olduktan sonra 1 sene daha İtalya’da kalma şansınız olacağı için mezuniyet sonrası iş bulabileceğiniz İtalya’da eğitiminiz süresince de part-time çalışabileceksiniz.

İTALYA’DA HİBE PROGRAMI

 

Dış İşleri Bakanlığınca İtalya’daki yabancı öğrencilere yönelik hibe programı uygulamaya kondu.

İtalyan kültürüne ve diline ilgiyi arttırmak ve İtalyan ekonomisine entelektüel yatırım yapmak amacıyla hayata geçirilen bu proje aracılığıyla öğrenciler İtalyan Yüksek Öğretim Enstitülerinde çalışma, eğitim ve araştırma imkanı yakalayacaklar.

Master Programları için 6 ya da 9 aylık hibe programı mevcut. Bundan faydalanabilmeniz için ya lisansınızı bitirdiğinizi kanıtlamanız ya da yüksek lisansınızın ilk yılını bitirdiğinizi kanıtlamanız gerekmekte.

Sanat, müzik ve dans Yüksek Öğrenim kursları için de 6-9 aylık hibe alınabilmekte ve şartlar bu kursların alım şartlarıyla paralellik taşımaktadır.

Doktora öğrencilerinin hibe alabilmesi için de çalışmak istediği İtalyan üniversitesinden kabul mektubu alması gerekmekte.

Üniversitelerin, arşivlerin ve müzelerin gözetiminde araştırmacılar da hibe alabilmekte. Bunun ön koşulu ise araştırmacının proje yazması ve alıcı kuruluştan kabul mektubu alması.

A2 İtalyanca seviyesine sahip olan öğrenciler İtalyanca Dil Okulu’na gitmek isterse 3 ay süreyle desteklenmekte.

Doktoraya başvuracaklar için yaş sınırı 30, araştırmacılar için 40 iken diğer programlar için 28dir.

İngilizce eğitim için B2 İngilizce şartı vardır.

https://studyinitaly.esteri.it sitesinde başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

https://studyinitaly.esteri.it/registrazione kayıt formuna da buradan erişebilirsiniz.

Online başvurular 30 Mayıs 2019 saat 14.00’a kadar yapılabilir.


KENDİNİZE İTALYA’DA YATIRIM YAPIN

Kendini Zorla, Eğit, Geliştir

 

İTALYA SİZİ BEKLİYOR

Bu program size mezuniyet sonrası kurslara katılarak kendinizi akademik anlamda donatma, İngilizce dilinde master programlarına dahiliyet, eğitiminizle beraber İtalya’nın en önde gelen şirketlerinde çalışarak iş dünyasıyla tanışma ve sizi maddi olarak rahatlatacak burs imkanlarını sunuyor.

Bu program size İtalya’nın en önde gelen üniversitelerinde eğitim alırken 3-4 ay olmak üzere İtalyan şirketlerinde çalışabilmenizi olanaklı kılıyor.

Mühendislik, İleri Teknoloji Bölümleri, Mimarlık, Tasarım, Ekonomi ve Yönetim gibi alanlarda İtalyan’ın en iyi üniversitelerinde eğitiminizi İngilizce dilinde sürdürürken giderek rekabetin arttığı iş dünyasına uyum sağlamanız için çalışabilecek olmanız kariyeriniz açısından oldukça önemli bir adım olacaktır.

Bu bölümlere giriş koşullarından ilk sağlamanız gereken üniversite 3. yahut 4. Sınıf olmanız. Bölümler kendileri de koşullar belirleyebilir. Yer almak istediğiniz bölümün giriş şartlarını da kontrol etmekte fayda var.

Okullardan biri sizi seçtiği anda size her türlü imkanı sağlayacaklar. Okulların size sunduğu en önemli olanaklar elbette burslar olacak. Daha sonrasında okula, İtalya’ya uyum sağlamanız için size okul kulüpleri aracılığıyla her türlü desteği sağlayacaklar.

Transkriptiniz, B2 İngilizce dil belgeniz, 1 dakikalık motivasyon videonuz, cv ve pasaportunuzu hazırlayın, dünyanın kültür beşiğinde eğitim için başvuralım.

Bu fırsattan yararlanmak için son gün 31 Ocak 2019.

Daha detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Formu