Yurtdışında Eğitimle Alakalı Sık Sorulan Sorular

Bu yazımızda yurtdışında eğitim almak isteyen herkesin aklına gelebilecek soruların cevaplarından bahsediyoruz.

 

Yurtdışında eğitim almanın maliyeti nedir?

Yurtdışında eğitim maliyetleri seçeceğiniz ülkeye ve şehre, alacağınız eğitimin yoğunluğuna, seçeceğiniz okula ve daha pek çok farklı değişkene bağlı olarak değişmektedir. Örneğin New York’ta kaliteli bir yurtta haftalık maliyet 500 dolar civarındayken bu Liverpool’da 150 sterlin civarındadır. Malta’da ise uzun dönem eğitimlerde 200 Euro civarına hem eğitim hem konaklama alabileceğiniz uygun okullar bulunmaktadır.

 

Burslu eğitim alabilir miyim?

Dil eğitimi için burslu eğitim imkânı mevcut değildir.

 

En az / en çok ne kadar eğitim alabilirim?

2 haftadan başlayarak istediğiniz süre boyunca eğitim alabilirsiniz.

 

Hangi ülkelerde eğitim alabilirim?

İngilizce için seçebileceğimiz ülkeler: İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta, Avustralya ve Güney Afrika.
Almanca için, Almanya, Avusturya ve İsviçre. İtalyanca için İtalya. Fransızca için Fransa ve Kanada. Arapça için Ürdün, Katar, Fas, Mısır ve B.A.E.

 

Vize başvurusunu nasıl yapacağım?

Seçeceğiniz ülke özelinde uzman vize danışmanlarımız tüm vize sürecinde yanınızda olacak evrak hazırlama, randevu alma ve daha pek çok farklı konuda size ücretsiz danışmanlık sunacaktır.

 

Vize alamazsam ödediğim ücretler ne olacak?

Vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda kayıt ücretleri ve transfer ücretleri kesilerek ödediğiniz tüm tutar iade edilecektir.

 

Dil seviyem sıfır/çok az, yine de kurslara katılabilir miyim?

Özel programlanmış kurslar hariç her seviyede dil eğitimi alabilirsiniz. (Bazı ülkeler vize başvurusu esnasında A1/A2 seviyesinde dil biliyor olmanızı şart koşabiliyorlar, detaylar için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.)

 

Dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?

Dil eğitimi alırken resmi çalışma iznine sahip olabileceğiniz üç ülke bulunmaktadır: İrlanda, Avustralya ve Malta. Eğer bu üç ülkeden birinde eğitim almayı tercih ederseniz -farklı şartları olmakla beraber- resmi olarak çalışabilirsiniz.

 

Eğitim için bir yaş sınırı var mıdır?

Dil eğitimi alabilmek için minimum 16 yaşında olmak gerekir. Üst yaş sınırı yoktur. 70 – 80 yaşlarında bile öğrencilere rastlayabilirsiniz. Hatta kimi okullarda +30, +40 gibi sınırları bulunan sınıflar veya merkezler bulunmaktadır. (Yaz kampı yaş aralıkları okuldan okula değişiklik göstermekle beraber 7 yaşından 19 yaşına kadar yaz kampına katılabileceğiniz okullar bulunmaktadır.)

 

Aile yanında mı kalmalıyım yurtta mı?

Yurtdışında konaklama seçme meselesi önem arz eden konulardan biri. Konaklama tercihi sizin istek ve alışkanlıklarınıza uygun olarak yapılmalıdır. İki tercihin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.
Aile yanını seçmek gittiğiniz ülkenin kültürünü öğrenmek için bulunmaz bir fırsattır. Ayrıca kahvaltı ve (eğer seçerseniz) akşam yemeğinin her gün sizin için hazırlanması da bir kolaylıktır.
Yurt seçeneği ise daha özgür olmak isteyenler içindir. Ayrıca dünyanın pek çok farklı yerinden gelen öğrencilerle arkadaş olabilir, yeni kültürler tanıyabilir ve ailelere göre daha merkez yerlerde konaklayabilirsiniz.

 

Gittiğim okulda veya konaklamada bir sorunla karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Danışmanlık sürecimiz sizinle temas kurduğumuz ilk andan başlar ve okul seçimi, vize süreci, okula gitmeniz, eğitiminizi tamamlamanız ve Türkiye`ye dönmenize kadar devam eder. Bu süreçte gerek bizim rutin kontrollerimiz gerekse sizin isteğinizle sürekli olarak iletişim halinde olmaktayız. Sorumlu danışman arkadaşlarımız her hafta sizinle irtibata geçerek düzenli olarak takibinizi yapmaktadır. Karşılaşacağınız herhangi bir sorunda ise okulla hızlıca iletişime geçip mümkün olan en kısa sürede sorununuzu çözüme kavuşturmaktayız.

Aklınıza takılan diğer sorular ve detaylı bilgilendirme için:   0212 556 81 88 yada info@aktifedu.com

Bilgi Formu