BERLIN   HUMBOLDT   ÜNİVERSİTESİ

Yurtdisi-Universiteler-Almanya-9

BERLIN   HUMBOLDT   ÜNİVERSİTESİ

Berlin ` in   en   eski   üniversitesi   olan   Humboldt   Üniversitesi   1810   yılında   Prusyalı   filozof   ve   devlet   adamı   Wilhelm

von   Humboldt   ve  kardeşi  Alexander  von   Humboldt  öncülüğünde kurulmuştur. Üniversitenin kendine has öğretim modeli dünyadaki diğer üniversiteleri ciddi bir biçimde etkilemiştir. Tüm modern üniversitelerin anası  olarak  görülmektedir. Diğer üniversitelere bir çok konuda esin kaynağı  olan   Humboldt   Üniversitesi  sosyal bilimler alanında ise dünyanın en prestijli kurumlarından biridir.  41 Nobel ödülüne sahip  olan  üniversitenin mezunları arasında, Karl Marx, Otto Von Bismarck, Arthur Schopenhauer, Friedrich Engels  ve  birçok diğer isim yer almaktadır.  Sosyal bilimlerin yanı sıra Tıp ve Doğa bilimler eğitiminde de oldukça başarılıdır. QS dünya üniversite sıralamasında 121, Times Higher Education üniversite sıralamasında ise 62. sırada yer almaktadır.  Üniversite 35.000 öğrenciye 189 dalda eğitim vermeye devam etmektedir.

Üniversitenin her fakültesinde kendi kütüphanesi olmasına rağmen bir de kampüsün ana kütüphanesi bulunmaktadır. Toplam 6 milyon cilt basılı kitap ve 200 binin üzerinde e-kitap öğrencilerin elinin altında bulunmaktadır.

(Ana kapı girişinde bulunan Karl Marx`ın bir sözünün yazılı olduğu duvar. “ Filozoflar  dünyayı yalnızca yorumlamışlardır; oysa asıl mesele onu değiştirmektir.“ yazmaktadır.)

Üniversitede bulunan fakülteler

  • Hukuk Fakütlesi
  • Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Matematik ve Fen Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi ( Charite Üniversitei)
  • Teoloji Fakültesi
  • Edebiyat Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Felsefe Fakültesi

Bölümlerin çoğu Almanca olmakla beraber bazı alanlar İngilizce eğitim vermektedir. Fakat bu bölümlerde kontenjanın az olması ve başvuru sayısının fazla olmasından dolayı kabul oranı düşüktür. Almanya`da lisans okuyabilmek için Türkiye`de de 4 yıllık aynı bölümden kabul almanız gerekmektedir. Ayrıca Almanca bölümler için TestDaf, DSH gibi sınavların sonuç belgesini de eklemeniz  gerekmektedir. Çoğu bölümler C1 seviye Almanca istemektedir. Lisans bölümlerinde dönemlik ücretler ortalama 350€ civarındadır.

Detaylı bilgi için:

  0212 556 81 88 yada [email protected]

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı