Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Toronto, Kanada’nın ilk üniversitesidir. King’s College adıyla 1827’de kurulmuş olan üniversite pek çok listede de Kanada’nın bir numaralı yüksek eğitim kurumudur.

Toronto şehir merkezinde bulunan kampüsünde binlerce ulusal ve uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan Toronto Üniversitesi 7 farklı kolejden oluşmaktadır. Kanada`nın eğitim politikalarına paralel olarak tıp,  eczacılık ve hukuk dışındaki hemen her bölüme uluslararası öğrenci kabulu yapılmaktadır.

Toronto Üniversitesi giriş şartları beklenileceği gibi oldukça yüksektir. Lise notlarınızın yüksek olması beklenir. (100 üzerinden en az 80. Ayrıca örneğin mühendislik eğitimi alacaksanız özel olarak Kimya, Fizik ve Matematik notlarınız özel olarak değerlendirilir.) Bunun dışında öğretmenlerinizeden alacağınız refernas mektupları, niyet mektubunuz ve öğrencilik hayatı boyunca kazandığınız akademik başarılar, katıldığınız konferanslar, seminerler, kazandığınız sportif veya diğer alanlardaki ödüller, sertifikalarınız da kabul sırasında önemli rol oynamaktadır.

İngilizce yeterlilik için IELTS`den ortalama minimum 6.5 (hiçbir bölümde 6.0 altında olmamak şartıyla) veya TOEFL`dan minimum IBT 100 puan almanız gerekmektedir fakat 89 ila 99 arasındaki TOEFL IBT puanı da değerlendirmeye alınabilmektedir. Ayrıca akademik açıdan kabul alabilecek fakat İngilizce konusuda tam manasıyla yeterli derecede olmayan öğrenciler International Foundation Programme (Uluslararası Hazırlık Programı)na kayıt yaptırarak bir sene İngilizce hazırlık eğitimi alabilirler.

Toronto Üniversitesi`nde yıllık ücretler seçilen bölüme göre 20.000 ila 60.000 Kanada doları arasında değişmektedir.

Detaylı bilgi için:

0 212 556 81 88 veya [email protected]