Cambridge’e gitmeden önce kafamda çok soru işareti vardı olması da çok normaldi çünkü ilk defa yurtdışına gidecektim. İlk defa kendi ülkemden başka bir yerde yaşamaya çalışacaktım.

Daha önce Kanada’ya gönderdikleri bir tanıdığımın tavsiyesiyle Aktif Yurtdışı Eğitim’e gittim. Burak abimin başının etini yedim diyebilirim. O kadar çok soru soruyordum ki acaba nasıl olacak? Yapabilir miyim? Burak abinin sabırlı cevapları ve her seferinde uzun uzun yaptığımız konuşmalar sayesinde kafamdaki tüm soru işaretleri tek tek kalktı ve 3 ay İngiltere’ye gitme kararı aldım.

Seçtiğimiz okul Studio Cambridge oldu. Söyleyeceklerimi ancak gittiğinizde anlayabilirsiniz ama Studio Cambridge, şehrin en eski ve köklü okullarında biri ve oranın halkı ile konuştuğunuzda herkesten okulunuzun çok iyi olduğunu duyuyorsunuz. Gerek eğitim kadrosu gerek diğer çalışanlar çok yardımcı oluyorlar. Her sorununuzu onlarla konuşup halledebilirsiniz, sağ olsun Burak abim de gece gündüz demeden her aramamda telefonun ucundaydı.

3 aylık bir süreçten sonra şuan dünyanın her yerinden insanla tanışmış oldum ve öğrendiğim İngilizcemi kullanarak çoğuyla halen iletişim halindeyim. İngiltere de eğitim görmek isteyen herkese Studio Cambridge ve tabi ki Aktif Yurtdışı Eğitim’i gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Son olarak da özellikle Burak abimi çok mutlu edeceğini bildiğim için, eğitimim sonunda aldığım Akademik Raporumu da kendisiyle ve sizlerle paylaşmak istiyorum.