OGLETHORPE ÜNİVERSİTESİ

OGLETHORPE UNIVERSITY

Oglethorpe Üniversitesi 1835 yılında kurulmuş Atlanta Georgia merkezli bir üniversitedir.

Uluslararası Eğitim Merkezi`ndeki programımız, Oglethorpe Üniversitesi`nde yurtdışında okuduğunuz ilk yılınız boyunca ABD`de öğrenmeye uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Uluslararası öğrencileri kendi programları için hazırlama konusunda uzman olan destek ve rehberlik ekibi İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize ve ilerlemeniz gereken akademik bilgileri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Yurtdışındaki çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için buradayız. Uluslararası öğrenciler için önemli çalışma becerilerini öğrenecek ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeye devam edeceksiniz.

Oglethorpe kampüsünde bulunan Uluslararası Eğitim Merkezi, özel dersliklere ve bir sosyal alana sahiptir. Sadece uluslararası öğrenciler tarafından kullanılmak üzere, yurtdışında eğitim görme fırsatını yakalamış olan dünyanın her yerinden insanlarla tanışabilirsiniz. Spor, sanat ve sosyal kulüplerine katılabilirsiniz, topluluk projelerinde yer alabilirsiniz. Bir müzikalde oynamak, bir dergi yazmak veya öğrenci ofisi için çalışmak da dâhil olmak üzere bir kampüs grubuna katılabilirsiniz.

Atlanta`yı gezmek çok kolaydır.  Atlanta `Güney`in Başkenti` olarak bilinen büyük ve heyecan verici bir şehirdir. Eski bir olimpiyata ev sahipliği yapan Atlanta, medeni haklar tarihi ve film endüstrisi ile ünlüdür. Aynı zamanda Coca-Cola ve CNN de dâhil olmak üzere küresel şirketler için önemli bir merkezdir.

International Year One

 

Giriş şartları

  • Lise diploması GPA 2.5
  • Min. IELTS 5.0

Ücretler

  • 2 dönem :           $30,000

 

Oglethorpe Üniversitesinde eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]