Merhaba Ben Nujen Ayaz. En büyük hayalim olan üniversiteyi yurtdışında üniversite eğitimi almaktı. Bunun için İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. Aktif Yurtdışı Eğitim ile tanışmam Adana’da eğitim fuarında gerçekleşti. Burak Bey bize her şeyi detaylıca anlattı. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok memnun olduk. Daha sonra Hakan Bey ile tanıştık. Hep birlikte oturup karar verdik hangi ülkeyi seçeceğime.

Ve İrlanda`yı seçtik. İrlanda`nın Galway şehrinde Galway Cultural Instıtute dil kursunda 8 aylık work and study programına katılmaya karar verdik. İşlemler sırasında Fatih Bey bize elinden gelen tüm desteği sağladı. Birlikte büyük bir titizlikle evrakları hazırladık. Fatih Bey kendisi gidip benim adıma vize başvurumu yaptı. Birkaç hafta bekledikten sonra konsolosluktan vizemin kabul olduğuna dair haber aldık. Türkiye`den ayrılmadan önce yine Fatih Bey İrlanda hakkında bilgiler verdi ve havalimanından yolcu etti. Neler yapacağımı, nasıl yapacağımı tek tek anlattı.

Daha sonra İrlanda`ya geldim. Okulum, öğretmenlerim ve çalışanlar çok sıcakkanlı insanlar. Okulumu çok sevdim. Yanında kaldığım aile çok sıcakkanlı, beni kendi çocukları gibi görüyorlar. Ev sahibim ilk günlerde beni arabasıyla okula bıraktı, bana otobüs durağını ve hangi otobüse bineceğimi öğretti. Buradaki insanlar çok sıcakkanlı, iyimser ve yardımseverler. Arada ailemi özlüyorum ama bu çok normal birşey. Fatih Hoca ve Hakan Hoca ile sürekli irtibat halindeyiz. Problemim olup olmadığını, nasıl gittiğini soruyorlar… Umarım İngilizcemi çok iyi bir şekilde geliştirir ve yurtdışında üniversite eğitimime devam ederim.

Yurtdışı eğitim hayalimi gerçekleştirmemde bana hep destek olan Aktif Yurtdışı Eğitim ailesine çok teşekkür ederim.