1. İngilizce resmi ulusal dildir
Malta Takımadaları 1974 yılına kadar bir İngiliz kolonisiydi ve İngiliz İmparatorluğu’nun etkisi ülkeyi resmi dillerden biri olarak İngilizce’ ye yönlendirdi. Malta şu anda İngilizce öğrenmek ve bir yüksek öğrenim programı yürütmek için en önemli yerlerden biridir.

2. Avrupa Birliği üyesi
2004 yılından bu yana Malta, Avrupa Birliği’nin bir parçasıdır. İngiltere ve İrlanda dışında en fazla İngilizce konuşana sahiptir. Akdeniz’in ortasındaki stratejik konumu adayı, Roma, Milano, Paris, Madrid, Barselona, İstanbul ve Atina gibi önemli Avrupa şehirlerinden sadece birkaç saat uzaklıkta tutuyor. Malta’da okurken 28 Avrupa Birliği ülkesinde son derece düşük fiyatlarla özgürce seyahat edebilirsiniz.

3. Dünyanın en huzurlu ve en güvenli yerlerinden biri
Malta, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Sakinleri çoğu durumda çok samimi, saygılı ve iyi eğitimli insanlardır. Adadaki suç oranı Avrupa’daki en düşük oranlardan biridir ve bunun yanı sıra doğal afetlerin meydana gelme olasılığının düşük olduğu yerlerden biri olarak da listelenmiştir.

4. Son derece ekonomik
İngilizce konuşulan diğer ülkelerin aksine, Malta yaşamak ve okumak için en ucuz ülkelerden biridir. Konaklama ve yiyecekler uygun fiyatlıdır ve öğrenciler restoranlarda, spor salonlarında özel fırsatlar elde eder ve farklı etkinliklere katılabilirler.

5. Nefes kesen yerler ve manzaralar
Akdeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip Malta, binlerce film yapımcısının dikkatini çeken ortaçağ şehirlerine ve manzaralarına sahiptir. Ori Doğu ekspresinde cinayet ’‘ Gladyatör ’‘ Troy ’‘ Agora ‘‘ ve Denizci Popeye ’adada çekilen filmlerden bazıları.

6. Mükemmel iklim
Malta yılda yaklaşık 300 gün güneşli hava ile ayrıcalıklıdır. Diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak, ada kış aylarında çok düşük sıcaklıklar yaşamaz. Ocak ve Şubat ayları, yılın en soğuk aylarıdır ve gün boyunca 10 ° C ile 15 ° C arasındadır.

7. Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler
Malta’nın Birleşik Krallık ve İrlanda dışındaki Avrupa Birliği’nde İngilizce konuşan tek ülke olması, özellikle İngilizce çalışma veya yüksek öğrenim programları yürütme fırsatları arayan öğrenci topluluklarında, tüm dünyada popülerlik vermektedir.

8. Avrupa Kültür Başkenti
Malta, 2018 için Avrupa Kültür Başkenti seçildi. Bu unvan, yüzlerce uluslararası etkinliğe sahne oldu. Başkenti Valletta, çağdaş sanat bienali, müzik festivalleri ve film gösterileri gibi farklı sanatsal performanslar yer almaktadır.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Malta’da eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]