1.Kanada Kışı
Popüler inanışın aksine, kış Kanada’da üstün değildir. Ülkenin çoğu için kış, Kasım ortasından Mart ayına kadar dört ay sürer. Kanada’ya genellikle kış deneyimi olmayan bir ülkeden gelirseniz, bu, kar ayakkabısı, kızak, kayak ve paten gibi çeşitli yeni ve heyecan verici kış sporlarını denemek için bir şans. Soğuğa rağmen, kış yılın son derece güzel bir zamanı olabilir.

2.Dört Farklı Mevsim
Kanada’da yaşamanın en büyük avantajlarından biri, dört mevsimi geçerken tüm hava koşullarını deneyimlemenizdir. Kışlar soğuk ve karlı geçecek. Kar eridiğinde bahar olacak ve kelimenin tam anlamıyla büyüyen çiçekleri koklayabilecek ve her günün biraz daha uzun sürdüğünü fark edebileceksiniz. Yazlar sıcak ve yeşil olacak ve sıcaklık 20’li ve 30’lu yaşların ortalarında olacak.

3.Sıcak kanlı Kanadalılar
Kanadalılar son derece kibar ve arkadaş canlısı oldukları biliniyor. Aslında, Kanadalılar genellikle ülkelerinden gurur duydukları ve tutkulu oldukları için, yaptığınız şeyler ve görmeniz gereken yerler hakkında sonsuz miktarda öneriye sahiptirler.

4. İki dil öğrenme
Kanada iki dilli bir ülke, yani birçok kişi hem İngilizce hem de Fransızca konuşuyor. Bunun sonucu olarak, çoğu Kanadalı ikinci bir dil öğrenmek zorunda kaldı ve bu nedenle insanlar İngilizce öğrenme hedefinize çok sempatik olacaklar.

5.Zengin kültür
Kanada, dünyanın etnik açıdan en çeşitli ülkelerinden biridir. Kanada gerçekten tüm ırklardan, dinlerden ve kültürlerden insanlar için bir yer ve daha da önemlisi, herkesin eşit muamele gördüğü bir yer.

6. Düzen
Kanada’da değişiminizi yapmanın bir diğer yararı da çok organize bir ülke olmasıdır. Ayrıca, içinde yaşadığımız dijital çağ sayesinde, çevrimiçi olarak sahip olduğunuz her sorunun kullanıcı dostu devlet sitelerinde yanıtını bulabilirsiniz. Aradığınızı hâlâ bulamıyorsanız, arayabileceğiniz her zaman ücretsiz bir telefon numarası olacaktır.

7. Gelişmiş ulaşım ağı
Kanada’daki altyapı iyi korunur ve şehirden şehre, ya araba, otobüs ya da uçakla seyahat etmek kolaydır.

8. Güvenlik
Kanada’da suç hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü genellikle oldukça güvenlidir. Her yerde olduğu gibi, her zaman akıllı olmanız ve kendinizi iyi durumda tutmanız gerekir, ancak Kanada’daki suç 1972’den beri en düşük noktadır.

9. Doğa
Kanada, kutup tundrasından boreal ormanlara, Rocky Dağları’ndan altın çayırlara ve bataklık sulak alanlarına kadar çarpıcı manzaralarla çevrilidir. Üç okyanusla çevrili ve bir çok göl bulunmaktadır.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]