Başarılı bir kariyerin ilk adımını, Aktif Yurt Dışı Eğitim ile atın. Günümüzde en az bir yabancı dili bilmenin gerekliliği tartışılmaz bir gerçek. Gerek iş hayatında gerekse günlük hayatımızda kullanmak, hatta bazen sadece kendi kişisel gelişimimize katkıda bulunmak için birçoğumuz yabancı dil eğitimi alıyoruz.

Küreselleşen ekonomi dünyasında istenilen yabancı dil bilgisi artık “derdini anlatabilme” seviyesinin çok üzerinde bir yabancı dil seviyesi gerektiriyor. Zira günümüzde iş dünyasının en temel trendlerinden biri olan “uzmanlaşma” kavramı ve çalışanların her alanda kendilerini buna göre geliştirmeleri isteniyor. Bunun yolu ise iş dünyasında yer alan profesyonellerin her alanda özel donanımlara sahip olmasından geçiyor. İngilizce bilgisi  içinde çalışanlardan çalışma alanları gerekli donanıma sahip olması bekleniyor.

ABD, İngiltere, Belçika, Kanada ve Avustralya olmak üzere, yurtdışında birçok farklı ülke ve okulda sunulan iş İngilizcesi programları katılımcılarına çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu donanımı sunma ve iş dünyasının rekabetçi ortamında başarı ile kariyerlerinde hızlı yükselme vaat ediyor.

İş İngilizcesi programları, iş hayatı boyunca etkin olarak kullanılacak İngilizce bilgisine sahip olmak için gerekli iş terminolojisini kazandırmanın yanında, mülakat teknikleri, iş görüşmeleri, telefonda konuşma ve sunum teknikleri, resmi yazışmalar, araştırma ve rapor hazırlama gibi konularda da gelişime odaklanmış programlardır.

Bu yönü ile üst ve orta düzey yöneticilere ya da iş hayatına yeni atılmış kişilere uygun programlar olarak değerlendirilecek olan iş İngilizcesi programları içerik açısından birçok farklı dalda sunulmaktadır. Bunlardan bazıları finans, pazarlama, insan kaynakları ve halkla ilişkilerdir.

İş İngilizcesi programları genelde iki şekilde verilmektedir. Genel İngilizce + iş İngilizcesi veya sadece iş İngilizcesi. Genel İngilizce + iş İngilizcesi programlarına kayıt için sahip olmanız gereken İngilizce seviyesi çok yüksek değildir. İş İngilizcesi programları için ise daha yüksek bir İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir.

Genel İngilizce + iş İngilizcesi programları, genellikle profesyonel bir amaçtan ziyade iş hayatında İngilizceyi, mesleği gereği kullanması gereken kişiler nispeten daha uzun süreli dil eğitimi tercih edilebilir. Sadece iş İngilizcesi programları ise genelde oldukça kısa süreli ve yoğun programlar olup İngilizce seviyesi olarak belli bir seviyede olan ve sadece bu amaç için odaklanan öğrenciler için uygundur.

İş İngilizcesi programına katılacağınız okula karar verirken öncelikle hangi tür programın sunulduğunun incelenmesi gerekmektedir. İş İngilizcesi programını sadece seçmeli derslerden bir tanesi olarak sunmakta olan okullar olduğu gibi profesyonel iş insanlarına yönelik ihtisas kursları veren ve iş İngilizcesinin birçok farklı alt dalında da program sunan son derece profesyonel ola okullar da bulunmaktadır. Ayrıca okuldaki öğrenci profiline ve hangi yaş gruplarında İş İngilizcesi programlarının sunulduğuna dikkat edilmesi yararlı olacaktır.

İş İngilizcesi konusunda dünya genelinde kabul gören TOIEC VE BULATS sınavları, Türkiye’deki bir çok işveren tarafından, işe girişte bir şart olarak aranabilmektedir. Eğer dil eğitiminiz sonrasında iş başvuruları yapmayı düşünüyorsanız veya çalışmayı düşündüğünüz kurum iş İngilizcesini zorunlu tutuyorsa bu sınavlara hazırlık programı sunan dil okullarını da tercih edebilirsiniz.

İş İngilizcesi programları hakkında detaylı bilgi ve okul seçimi konusunda danışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

0212 556 81 88  ya da [email protected]