Neden IBAT College Dublin’de Eğitim?
1. En güçlü yönlerimizden biri öğretmenlerimizdir. IBAT College Dublin’deki akademik ekip, önemli ders deneyimi ve aynı zamanda uzun yıllara dayanan deneyimine sahiptir.
2. Modern, amaca yönelik inşa edilmiş, merkezi kampüs lokasyonları.
3. Buna ek olarak, IBAT College Dublin’de eğitim gören 40’tan fazla ulustan oluşan uluslararası bir öğrenci tabanları olduğunu söyleyebiliriz.
4. Öğrencilerimiz, ülkedeki en çok uygulanan ders içeriğinden ve öğretim tekniklerinden yararlanmaktadır.
5. Daha küçük sınıf boyutları daha etkileşimli ve kişisel bir öğrenme ortamı sağlar ve ders materyallerinin pratik ve akademik yönlerinin tam olarak keşfedilmesine olanak tanır.

IBAT College Dublin’de sunulan derslerin çoğu Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi (NFQ) üzerindedir. NFQ, İrlanda’daki farklı niteliklerin seviyesini ve standardını karşılaştırmak için bir yapı sağlar.
IBAT College Dublin’deki dil okulu, İngilizce dil öğretimi (ELT) için Kalite ve Nitelikler İrlanda’nın bir hizmeti olan ACELS tarafından tanınır. ACELS şu anda ulusal olarak İngilizce Dil Öğretim organizasyonları (ELTO’lar) için bir teftiş programıdır.
Genel İngilizce kursu, sınıf eğitimini yapılandırılmış çalışma ve serbest zaman etkinlikleri ile dengelemenize izin veren yarı yoğun bir programdır. İngilizce dil becerinizi rahat hissettiğiniz bir hızda geliştirirken, gideceğiniz yerin tadını çıkarmak için zamanınız olacak.
Bu kurs, Başlangıç seviyesinden İleri seviyeye kadar tüm seviyelerde mevcuttur ve seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Ders, dilin dört ana yönüne odaklanır: okuma, yazma, dinleme ve konuşma.
Genel İngilizce dersleri her seviyede en fazla 15 öğrenciden oluşan gruplar halinde verilmektedir. Zaman çizelgeleri esnektir, bu nedenle öğrenciler sabahları veya öğleden sonraları eğitim alabilirler.
IBAT, iki kampüste İngilizce eğitimi vermektedir (16-19 Wellington Quay, Temple Bar, Dublin 2 ve 24-27 North Frederick Street, Dublin 1). Kampüs ve sınıf seviyesi, bir öğrencinin derslerin ilk gününde giriş sınavının tamamlanmasının ardından İngilizce akademik ekibimiz tarafından kararlaştırılır.
Bilgisayar Laboratuvarları, Kariyer Servisi, Ücretsiz Wi-Fi desteği…
IBAT College Dublin’deki İngilizce Dil Okulu’ndaki öğrenciler artık Pearson, British Council, Cambridge University Press ve McGraw Hill Education tarafından güvenilen ücretsiz kendi kendine çalışma yazılımına erişebilecekler. Bu yazılım sayesinde öğrenciler dilbilgilerini geliştirme, konuşma ve dinleme ve sınavlara hazırlama konusunda ek destek kazanabilirler. Kendi kendine çalışma yazılımı, öğrenci öğrenme deneyimini geliştirmek için sınıflara ek olarak ekstra bir kaynaktır.
IBAT College Dublin’de, IELTS programlarımıza katılan tüm öğrencilerin tam olarak istedikleri seviyeye ulaşmaslarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu programa katılmak için ileri düzeyde İngilizce gerekmektedir (CEFR B2 / C1 veya eşdeğeri).
1: Görsel bilgilerin tanımı – veri grafikleri, çubuk grafikler, pasta grafikler, tablolar, süreç diyagramları, haritalar, döngüler şeklinde yorumlama ve karşılaştırma, ör. su döngüsü, karbon döngüsü vb.
2: Makale yazma – kanıt sunarken, argüman yapılandırırken, puan sunarken ve desteklerken, karşılaştırma ve zıtlık, neden ve sonuç gösterme, avantajları ve dezavantajları özetleme, bir görüşü haklı çıkarma.
Genel tutarlılık – fikirleri ve cümleleri uygun şekilde bağlama
Dinleme
özel bilgileri dinleme – tarihler, saatler, fiyatlar vb.
Tekrarlanan tartışma konuları için akademik kelime ve ifadelerin incelenmesi
Daha güçlü becerileri vurgulamak ve daha fazla gelişme için daha zayıf alanları belirlemek için her bir öğrencinin puanları ayrı ayrı tutulur. Bunun amacı ilerlemeyi göstermek ve bu alanlarda iyileştirmek için tamamlayıcı çalışmalar atamanın temelini oluşturmaktır.
FCE – Sertifika
Kamu kurumları tarafından tanınan resmi sertifika olarak, bu sınav Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi: Öğrenme, Öğretim ve Değerlendirme (CEFR) üzerinde B2 düzeyine eşittir. Genellikle orta-üst seviyede İngilizce bilen öğrenciler tarafından alınır.

CAE – İleri İngilizce Sertifikası
İleri düzeyde İngilizce öğrenimi gören öğrenciler için bu sınav CEFR’deki C1 sınavına eşittir. IELTS ile birlikte, bazı eğitim kurumlarının derslerine giriş için bu sertifikayı kabul etmektedir.

Hoş bir İrlanda deneyimi için birçok ev sahibi aileden biriyle bu tür bir konaklama seçin. Ev yapımı İrlanda yemeklerinin, İrlanda kültürünün tadını çıkarın ve İngilizcenizi aynı anda yerlilerle geliştirme fırsatına sahip olun. Konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için ev sahibi ailelerimiz özenle seçilmiş ve sizinle eşleştirilmiştir.
Aile yanında konaklamaların çoğu şunları içerir:
Her gün kahvaltı ve akşam yemeği
Haftada bir kez çamaşır yıkama
Yorgan, yastık ve çarşaf
Faturalar (gaz ve elektrik gibi) ve WI-FI dahildir.

Öğrenci yurtları, eğitim görürken bağımsız bir yaşam deneyimi arayanlar için idealdir.
Tüm yurtlar, özel veya ortak oda seçeneklerinin bulunduğu şehir çevresinde yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle yaşayacak ve İrlanda’da yaşarken daha geniş bir deneyim yaşayacaksınız. Tüm dairelere ve evlere toplu taşıma araçları ile iyi hizmet verilmektedir ve her iki kampüsümüze de kolayca ulaşabilirsiniz.

Öğrenci yurtları şunları içerir:
Tüm tencere, tava vb. İle tam donanımlı ortak mutfak,
Yorgan, yastık ve çarşaf
Gaz, elektrik ve WI-FI
Ortak banyo

Kolejdeki diğer derslerden öğrencilerle tanışmanız ve iletişim kurmanız için düzenli olarak aylık etkinlikler düzenlenmektedir. Dublin Kültür Gecesi, Collins Barakaları, Malahide Kalesi ve Temple Bar pazarları da dahil olmak üzere Dublin’deki kültürel kurumlara günlük geziler düzenlemektelerdir.

Kariyer Etkinlikleri
Kariyer Hizmetinin bir parçası olarak, her ay birkaç ağ akşamı ve misafir konuşmacı sunuyoruz. Networking akşamları, Linkedin ve çevrimiçi marka atölyeleri, kariyer planlama seminerleri, profesyonel diploma, ağ oluşturma etkinlikleri, konuk konuşmacılardan, endüstri ve işe alımdan uzmanların sunumlarına kadar.

Haftasonu Gezileri
İrlanda’da yeniyseniz, Moher Kayalıkları, Galway, Cork ve daha fazlası gibi ikonik turistik yerlere yaptıkları birçok geziden birine katılabilirsiniz.

Google Apps aracılığıyla tüm kayıtlı öğrencilere aşağıdaki iletişim ve işbirliği hizmetleri sunulmaktadır:
Gmail – Tüm öğrencilere hesap başına 25 gigabayt depolama alanı sağlama.
Google Talk – Öğretim üyeleri ve öğrenciler birbirlerini ücretsiz arayabilir veya anlık mesaj gönderebilir.
Google Takvim – Öğrenciler programlarını düzenleyebilir ve etkinlikleri, toplantıları ve tüm takvimleri paylaşabilirler.
Google Dokümanlar – Öğrencilere, üniversite içindeki veya dışındaki herhangi bir bilgisayardan 7/24 dosya depolamak ve paylaşmak için 25 gigabayt depolama alanı sağlar.
Kolej, BT kaynaklarını sürekli olarak en yeni donanım ve yazılımlarla geliştirmeye yatırım yapmaktadır. hızlı Internet erişimi vardır. Tüm öğrenciler araştırmalara yardımcı olmak, bilgiyi geliştirmek ve yazışmaları geliştirmek için bu olanaklara erişebilir.

Kütüphaneler
Akademik ve araştırma gereksinimleriniz için kütüphane olanakları mevcuttur. İki kampüs kütüphanesine ek olarak, tüm elektronik kaynaklar öğrenci girişiniz aracılığıyla günün 24 saati kampüs dışında mevcuttur. Kütüphane koleksiyonları basılı metinler, e-dergiler, e-kitaplar ve çevrimiçi veri tabanlarından oluşmaktadır.

Kantinler ve dinlenme alanları
İki kampüste kullanabilmeniz için birkaç öğrenci kantini ve ara alanı bulunmaktadır. Mutfak alanları ve diğer öğrencilerle tanışmak ve rahatlamak için ara alanları mevcuttur.

Havaalanı Karşılama
Tek başına yeni bir ülkeye gelmek göz korkutucu olabilir. Evinize hızlı bir şekilde yerleşmenize yardımcı olacak havaalanı karşılama hizmeti sunuyoruz.
Bilgi ve rezervasyon için lütfen bizimle irtibata geçiniz.