1. Kültür
Fransızların çağlar boyunca topluma yaptığı tüm katkıları ; moda, sofistike filmleri, süslü dekoratif sanatlar, hamur işleri ve elbette dünyanın en iyi şaraplarından bazıları. Ancak, Fransızlar sadece sanata katkıda bulunmadı.

2. Sınırsız Seçenek
Fransa etkileyici 3.500 yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapıyor! Yani okul, program ve yer seçiminiz neredeyse sınırsızdır.

3. İklim
Fransa’nın büyük bir çoğunluğu, birinci sınıf konumu nedeniyle yılın çoğu için ılıman bir iklime sahiptir. Aşırı sıcaklıkları sevmeyen öğrenciler, bu nedenle, Fransa’daki havayı son derece rahat bulacaktır. Ancak, coğrafi çeşitliliği nedeniyle, öğrenciler Fransa’nın güneyinde daha Akdeniz iklimi bulabilirler. Ya da soğuk hava seviyorsanız, tam bir kış deneyimi için Fransa’nın dağlık bölgelerini deneyin.

4. Yemek çeşitliliği
Yemek Fransız toplumunda büyük bir rol oynamaktadır ve uluslararası bir öğrenci olarak hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Gıda fiyatlarının çok daha yüksek olduğu diğer birçok ülkeye kıyasla, sadece deneyimlemek için sınırsız yeni lezzetler değil, şaşırtıcı derecede ekonomik.

5. Avrupa’ya Açılan Kapı
Fransa’nın altı ayrı ülkeye komşu olduğunu biliyor muydunuz?
Pek çok uluslararası komşu ile sadece Fransa’yı değil, Almanya ve İspanya gibi birçok Avrupa ülkesini de keşfedeceksiniz. Ayrıca, Fransa’nın ulaşım sistemi ekonomik, verimli ve kapsamlıdır. Bu nedenle, ister uçakla, ister trenle veya otomobille olsun, bütçenizde uluslararası bir öğrenci olsanız bile dünyayı dolaşabilirsiniz.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]