COVENTRY UNIVERSITY

Coventry Üniversitesi dünyanın kalbi diyebileceğimiz Londra’nın en merkezi noktasında yer alan iki yüz yıllık geçmişe sahip bir üniversitedir. Coventry College adı ile başlamış, Lanchester Polytechnic adı ile devam etmiş ve en sonunda da Coventry University adını almıştır. Logosunda da görüldüğü gibi 2. Dünya Savaşı’ ndan esinlenerek efsanevi anka kuşu ile özdeşleşmiştir.

Coventry University, Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, İşletme ve Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre ve Bilgisayar Fakültesi ile Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi ile 351 farklı alanda lisans ve yüksek lisans eğitimleri sunmaktadır. 30.000 öğrenci sayısı ile Londra’ da Warwick University’ den sonra eğitim veren en büyük kurumdur. Merkez kampüs Londra’ da ulaşmak istediğiniz tüm merkezi noktalara yürüme mesafendedir. Londra kampüsü dışında Yorkshire ve Scarborough’ da da kampüsleri bulunmaktadır.

Muazzam bir arazi üzerine dağılmış kampüs içerisinde 20 den fazla fakülte binası, TeknoPark, Laboratuvarlar, restoranlar yer almaktadır. Ayrıca Westwood Health spor merkezi öğrencilerin hizmetine açıktır. Spor merkezinde hokey, kriket, rugby gibi oyunları oynama imkanı bulunmaktadır. Öğrencilerin oluşturduğu ve faaliyet gösteren 100 farklı kulüp ve topluluk bulunmaktadır.

Coventry Çin`deki Jiangxi Üniversitesi Finans ve Ekonomi (JUFE) ile uzun süreli bir ortaklığa sahiptir. Her iki üniversite de yakın zamanda Coventry merkezli modern Konfüçyüs Enstitüsü’nü kurmak için işbirliği yapmıştır. Bu program, eğitim kurumlarının ve işletmelerin bölgesel olarak desteklenmesi ve yerel halkın Çin`le etkileşim kurmalarına ve Çin dili ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Eğitim alabileceğiniz bölümlerin genel adları aşağıda tabloda yer almaktadır. Spesifik programlar, kayıt tarihleri ve başvuru şartları ile alakalı danışmanlarımızdan detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

LawClinical, pre-clinical & health 

Other Health

Business & Economics

Business & Management

Accounting & Finance

Economics & Econometrics

Engineering & technology

Civil Engineering

General Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Arts & humanities

Languages, Literature & Linguistics

Education

Life sciences

Biological Sciences

Agriculture & Forestry