Merhaba, ben Cihan Berk 19 yaşındayım. Beden Eğitimi ve Spor bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Okuduğum bölüm ve geleceğim için hep yabancı dil öğrenmek istiyordum ve İngilizce öğrenmenin ne kadar gerekli olduğunun farkındaydım. Bunun üzerine yurtdışına gitme kararı aldım. Nerden başlasam diye düşünürken Aktif Yurtdışı Eğitim ile tanıştım. Fatih Bey sayesinde İngiltere’ de Birmingham’ da İngilizce öğrenmeye karar verdim.

İlk kez yurtdışına çıkacaktım heyecan, endişe, mutluluk bütün duyguları bir arada yaşıyordum. Fakat Aktif Yurtdışı Eğitim ekibi endişe ettiğim, merak ettiğim tüm sorularımı cevapladı. Daha İngiltere’ ye gitmeden bütün bilgileri edinmiştim. Vize işlemleri tamamladıktan sonra Birmingham’ daydım. Okul seçimimiz TLG Language School oldu. Konaklama olarak yurt tercih ettik. Okuldan ve konaklamadan çok memnun kaldım, istediğim rahatlığı bana sundu.

Aktif Yurtdışı Eğitim her zaman bir telefon kadar uzağımdaydı. Eğitim sürecinde de merak ettiğim, yaşadığım tüm problemlerle alakalı sorularımı cevapladı. Aktif Yurtdışı Eğitim ailesine ne kadar teşekkür etsem azdır, ailem gibi her zaman yanımda oldular.

Birmingham’ a gelmeden önce çok fazla İngilizce bilmiyordum. 1 hafta sonra konuşma dilini çözmüştüm. İngilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyem yurtdışına gitmeleri olacaktır. Her milletten arkadaşlar edindim. Farklı kültürler hakkında çok şey öğrendim. Aktif Yurtdışı Eğitim’ le beraber gönül rahatlığı ile yurtdışı eğitiminizi planlayabilirsiniz.