1.Avrupa’nın en iyi eğitim sistemlerinden biri
Çek eğitiminin ve araştırmasının yüksek kalitesi ve geleneği, özellikle Çek Cumhuriyeti’nde Bilim, Mühendislik veya Tıp eğitimi söz konusu olduğunda yaygın olarak kabul edilmektedir. Ülkenin başkenti Prag’daki Charles Üniversitesi 1348 yılında kuruldu ve Orta Avrupa’nın en eski üniversitesidir.

2. Mükemmel kalite-fiyat oranı
Ücretsiz bir kamu kurumu yerine özel bir üniversiteyi tercih etseniz bile, aynı derecede iyi bir eğitim itibarı olan diğer ülkelere kıyasla maliyetler daha düşük olacaktır.

3. Eşsiz programlarla 60’tan fazla üniversite
Çek yüksek öğrenim kurumları, diğer ülkelerde kolayca bulamayacağınız konularda ilginç kurslar sunarak size belirli bir perspektif ve belirli alanlarda belirli bir bilgi verir. Genel lisans derslerine ek olarak, birçok öğrenci yüksek lisans ve doktora programlarını yapmak için Çek Cumhuriyeti’ni seçmektedir.

4. Ayrıcalıklı coğrafi konum
Avrupa’nın kalbindeki konum nedeniyle, Çek Cumhuriyeti’nde okumak, Eski Kıtanın büyük bir bölümünü gezmek ve keşfetmek için “ücretsiz bilete” sahip olmak demektir. Çek Cumhuriyeti Avrupa’nın kalbinde yer alır ve bu bölge sakinlerine kıtanın geri kalanını kolayca keşfetme fırsatı verir.

5. düşük yaşam maliyeti
Eğitim avantajlarının yanı sıra, özellikle İngiltere, Fransa veya Almanya ile karşılaştırıldığında, Çek Cumhuriyeti’nde yaşamak diğer Avrupa ülkelerinden daha uygun fiyatlıdır. Yemek ve konaklamadan toplu taşımaya kadar günlük masraflar genellikle aylık 350 ile 750 USD arasında değişmektedir, konaklama türü aylık bütçenizde daha büyük bir fark yaratacaktır. Ayrıca, bir Çek üniversitesine kaydolduktan sonra Çek Cumhuriyeti’ne seyahat etmeden önce alacağınız Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC) ile çoğu yerde ve aktivitede özel indirimlerden yararlanabileceksiniz.

6. Kültürel zenginlik
Müzeleri ziyaret etmek, edebi kafelerde oturmak, eski kiliselerde ve katedrallerde şans eseri gezmek, tarihi alanlarda yürümek: bu, Çek Cumhuriyeti’nde okurken, sosyal hayatınızı yeni uluslararası arkadaşlarınızla tamamlarken günlük rutininizin bir parçası olacaktır.

7. Akademik çeşitlilik
Yabancı dilde, özellikle İngilizce olarak verilen derslerin sayısının artmasıyla yurtdışından giderek daha fazla öğrenci Lisans veya Yüksek Lisans programlarına katılmak üzere Çek Cumhuriyeti’ne geliyor. Halen, 37.000’den fazla yabancı öğrenci Çek yüksek öğrenim kurumlarına kayıtlıdır.

8. Güvenlik
Küresel Barış Endeksi’ne göre, Çek Cumhuriyeti dünyanın en güvenli 10 ülkesi arasında. Çek Cumhuriyeti’nde seyahat etmek ve yaşamak, cinsiyet, milliyet veya dinden bağımsız olarak tüm yaş grupları için genellikle güvenlidir.

Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :
0212 556 81 88 ya da [email protected]