Merhaba arkadaşlar ben Burak.

İki haftadır İrlanda’dayım ve şimdilik sekiz ay burada kalacağım. Öncelikli olarak neden Aktif Edu ve İrlanda diye soracak olursanız pek çoğununuz gibi bende yurt dışına çıkmaya karar verdikten sonra bütün ülkeleri araştırdım. Ve bu araştırmalar esnasında pek çok eğitim danışmanlığı yapan yerle irtibata geçtim. Bu aşamada benim ihtiyaçlarımı ve imkanlarımı en doğru şekilde anlayan kurum Aktif Edu oldu. Ben her istediğimde uygun okul listelerini her yerin artılarını ve eksilerini ayrıntılı olarak bana anlattılar. İlk zamanlarda Ayhan ve daha sonra Ali Beyle yürüttüğümüz görüşmelerde aklıma takılan en ufak bir soruya bile ayrıntılı cevaplar verdiler. Hatta vize başvurusu aşamasında başvurunun red olmaması için Ali Bey tüm belgeleri defalarca kontrol etti ve ben İstanbul dışında olduğum için benim adıma başvuru yaptı.

İrlanda’ya geldikten sonra ise yerleştirdik bitti mantığıyla değil devamlı arayıp sorarak bir şeye ihtiyacım olup olmadığını kontrol ederek kısacası beni burada yalnız hissettirmeyerek aslında ne kadar doğru bir tercih yaptığımı fark etmemi sağladılar.

Neden İrlanda kısmına gelecek olursak Kanada soğuk ve uzak geldi. İngiltere dil okullarında çok fazla Türk’ün olduğunu duydum ve gittiğim yerden Türkçe konuşup dönmek istemiyordum. Bu yüzden bir süre sonra rotamı İrlanda’ya çevirdim. İrlanda’yı araştırdıkça tarihi, kültürü, doğası  ve aklınıza gelecek bir çok şeyiyle daha çok ilgimi çekmeye  başladı. Çünkü okuduğum şeylerde İrlanda hakkında anlatılan kötü hiçbir şey yoktu. Dahası herkesin bildiği pek çok uluslararası teknoloji şirketinin Avrupa yönetimleri İrlanda üzerinden yapılıyordu. Zaten bu kadar şey duyduktan sonra geriye vize almak kalıyordu. Ve vizem onaylanır onaylanmaz yola çıktım.

Buraya geleli çok kısa bir zaman oldu. Ama şu ana kadar hayal kırıklığı yaşatan hiçbir şey olmadı. Hangi ülkeye gitmeyi tercih edersiniz ya da hangisi size cazip gelir bilmiyorum ama Aktif Edu`nun bu aşamada “danışmanlık”  kelimesinin hakkını vererek size en doğru tercihi yapmanızda katkıda bulunacağını biliyorum.