Pek çok insan Amerika hakkında sadece Hollywood filmlerini ve dizileri izleyerek fikir edinebiliyor. Bu her ne kadar ilham verici olsa da, Amerika’daki hayata dair filmlerde görülmeyen ve keşfedilecek çok şey var. İmkanınız varsa ülkenin pek çok köşesini gezerek farklı hayat tarzlarını gözlemleyebilirsiniz.

Amerikalıların bilgisiz ve kültürsüz olduğuna dair çok yanlış bir genelleme vardır. Bilgili ve kültürlü, kendilerini doğru ifade edebilen çok sayıda Amerikan vatandaşı bulabilirsiniz. Amerikalıların yeniliğe açık ve sürekli bir şeyler öğrenmeye istekli olduklarını göreceksiniz ve ülke geneline bakıldığında çok farklı karakterde insanlar tanımanız mümkün. Örneğin Portland’da insanlar daha yenilikçiyken Nashville’deki insanlar daha muhafazakar ve gelenekçidir.

Amerika’daki hayatınız tamamen üniversitenizin bulunduğu şehre göre şekillenecektir, o yüzden yaşayacağınız yerin ve ülke genelinin hayat tarzını öğrenmekten çekinmeyin. Eleştirel ve kaba olmadan sorularınızı sorduğunuz takdirde insanlar size yardım etmekten memnuniyet duyacaklardır, özellikle de kampüste tanışacağınız insanlar.
Sosyalleşmek Amerikan üniversitelerinde kız ve erkek öğrenci (kardeşlik) toplulukları bulunur. Bunlar öğrencilerin üye olup birbirleriyle kaynaştıkları gruplardır. Kardeşlik evlerinde “erkek kardeş” ya da “kız kardeşlerinizle” aynı çatı altında yaşayabilirsiniz. Düzenlenen etkinlikler arasında ev partileri ve gönüllü topluma hizmet projeleri bulunur. Bu öğrenci gruplarıyla yakın ilişkiler kurmanızın ve kendinizi onlardan biri gibi hissetmenizin tek yoludur.

Amerika’da yasal içki içme yaşı 21’dir. Kampüs içinde çok fazla parti düzenlenir (öğrenciler bu partilerde alkol kullanabilir), ama isterseniz sosyalleşmek için alkol ve yüksek sesli müzik barındırmayan pek çok aktivite var (Hollywood filmlerinde anlatılanın aksine)

Spor Amerika’da hem çok oynanan hem çok izlenen bir aktivitedir. Beysbol ülkedeki en popüler spor dallarından biridir, futbol ve basketbol da çok izlenir ve insanların ortak sohbet konuları arasında yer alır. Özellikle üniversite spor takımlarının müsabakaları sadece kampüs çapında değil ülke genelinde büyük ilgi görür. Üniversitelerde ülkedeki en büyük statlarından bazıları bulunur ve her hafta binlerce seyirciyi ağırlar.
Yemek Amerika’da sağlıklı beslenme opsiyonunuz var, ama ara sıra fast food büyüsüne kapılmanızın bir sakıncası olmaz. İnce doğranmış sığır etinin soğan ve eritme peynir eşliğinde ekmeğe sarılıp rulo yapıldığı Philly Biftek Sandviçini mutlaka deneyin. Philadelphia’nın bu meşhur yemeğini ülke genelinde de bulabilirsiniz.