ABD, dünyanın her yerinden uluslararası öğrenciler için en iyi yerlerden biridir. Dünyaca ünlü üniversiteler, çalışma sonrası istihdam için bir fırsat kültürü ve fantastik avantajlar ile, çalışılacak bir ülke seçmek söz konusu olduğunda, birçok öğrencinin listesinin de yer almaktadır.

ABD’de yaşam maliyetiyle başa çıkmak biraz karmaşıktır, çünkü bu ülkede eğitim almayı planladığınız eyalete göre değişecektir. Kentsel, kırsal ve banliyö bölgelerinin hepsi farklı maliyetler yaratacaktır ve içinde bulunduğunuz eyaletin coğrafi bölgesi de bir etkiye sahiptir. Bu makalede, bir dizi farklı, temel maliyet için ortalama harcamayı kısaca inceleyeceğiz.

Konaklama, yardımcı programlar ve iletişim tahmini: aylık 1000 – 1500 dolar.

Konaklama
Ülke genelinde barınma ve yaşam alanı bakımından muazzam miktarda değişiklik olduğu için bu miktarın belirlenmesi zor bir maliyettir. Daire fiyatları 500 $ – 2,500 $ arasında değişmektedir. 500 dolara tek kişilik tek yataklı bir oda kiralayabilirsiniz. Yada 1500 $ civarında 3 odalı, bahçeli, ayrı otoparkı olan filmlerde genellikle gördüğümüz tek katlı bir ev tutabilirsiniz. Bu evi 3 arkadaşınızla paylaştığınızda Amerika’da bazı eyaletler hariç konaklamanın uygun olduğunu göreceksiniz.

Araçlar
Nadiren, elektrik gibi hizmetlerin aylık kiranıza dahil olduğunu ve bunların genellikle ayrı bir masraf olarak karşılanması gerektiğini göreceksiniz. Ancak, yardımcı program maliyetlerinin bazıları kiralama fiyatına dahil edilebilir, bu nedenle bunun herhangi bir kiralama sözleşmesi imzalamadan önce kontrol ediniz. Ya konaklama ayarladığınız kuruluşa danışabilir ya da sözleşmeye bakabilirsiniz – her iki durumda da bu maliyetin nasıl karşılandığını anladığınızdan emin olun, böylece sizi şaşırtmasın. Ortalama olarak, hizmet maliyetleri aşağıdaki gibi görünebilir:
Gaz – tüm dairelerin Amerika’da gazı yoktur, ancak sizinki varsa, sadece pişirme amaçlı veya belki de ısıtma için tedarik edilecektir. Açıkçası, maliyet ne kadar pişirdiğinize bağlı olacaktır, ancak tüm bunları kullanıyorsanız ayda 10 ila 15 dolar arasında bir maliyet bekler, ısıtma için de 50-100 dolar / ay olur.
Elektrik – Burada akılda tutulması gerekir, dairenin ne kadar enerji verimli olduğu ve ısıtma için elektrik kullanıp kullanmadığınızdır. Isıtma dahil olmak üzere ayda 150 $ ‘a kadar yükselen temel maliyet olarak ayda 50 $ ila 100 $ arasında bir artış bekleyin.

Su, çöp, kanalizasyon – bu genellikle ev sahibi tarafından kapsanan bir yardımcı programdır, ancak size düşerse, her üç ayda bir (üç ay) yaklaşık 50-75 dolar ödemeniz gerekir.

Haberleşme
Yurtdışında yaşarken, arkadaşlarınızla ve ailenizle evinizde iletişim halinde olmanız önemlidir, böylece iletişim yaşam giderlerinizi hesaba katmak için önemlidir.
İnternet – ortalama maliyetin ayda 45-50 dolar olması muhtemeldir, ancak sınırsız erişim veya TV kanalları eklenmiş paketleri tercih ederseniz daha yüksek olabilir.
Cep telefonu – verilerle bir plan seçerseniz ayda yaklaşık 50 $ ve ayda 100 $ ‘a kadar ödeme yapmayı bekleyin.

Günlük harcamalar
Temel maliyetlerin üstüne günlük yaşamın diğer giderlerini de hesaba katmanız gerekir.
Gıda – ABD’de bakkal faturaları 20 ila 40 $ arasında herhangi bir yere gelebilir, ancak açıkçası bu ne yediğinize bağlı olacaktır. Taze ürünler genellikle daha pahalıdır, özellikle de mevsiminde olmayan çok fazla et ve sebze yiyorsanız. Bazı genel market maliyetleri şunları içerir:

Yumurtalar: 12 $ için 2.00 $
Pirinç: pound başına 1 $
Ekmek: somun başına 2,50 dolar
Süt: galon başına 3,50 ABD doları
Nakliye – Eğer bir araç kullanıyorsanız, benzin / gaz galon başına yaklaşık 3,50 $ ‘a mal olacak ve sigorta maliyetini de eklemeyi unutmayın. Bir toplu taşıma ağına erişiminiz varsa, aylık bir geçiş için yaklaşık 50-60 dolar ödersiniz – maliyetleri azaltmak için öğrenci indirimlerine dikkat edin.
Giyim – yine, nerede alışveriş yaptığınıza bağlıdır, ancak yaklaşık 40 $ karşılığında kot alabileceğiniz Amerika’da (TJ Maxx, Forever 21, Target, Wal-Mart) birçok düşük maliyetli seçenek vardır.