1.KALITELI
Alman üniversiteleri, dünyanın en iyileri arasında yer alan mükemmel öğretim ve araştırma sunmaktadır.

2. ÇEŞİTLİLİK
Alman üniversitelerinde sunulan kurslar çok geniştir ve size odaklanmak istediğiniz her alanı seçme fırsatı verir. Çok çeşitli uluslararası programlar ve disiplinler arası derece programları uzmanlaşmanızı sağlar.

3. GÜVENLİ ÜLKE
Almanya diğer ülkelerle karşılaştırıldığında güvenli bir ülke. Şehirde veya kırsal alanda, gündüz veya gece, burada serbestçe dolaşabilirsiniz.

4. DÜŞÜK BÜTÇELİ EĞİTİM
Almanya, bir devlet üniversitesinde lisans veya yüksek lisans derecenizi kazanmak için eğitim ücreti gerektirmeyen Avrupa ülkelerinden biridir. Yabancı öğrencilerin ödemesi gereken tek şey, genellikle dönem başına yaklaşık 250 dolar olan idari ücrettir.

5. AVRUPA ÜLKELERİNE SEYAHAT
Öğrenci vizenizi aldıktan sonra, AB içinde istediğiniz herhangi bir yere seyahat edebilirsiniz ve saatler içinde farklı bir ülkede olabilirsiniz.

6. YAŞAM MALİYETİ
Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak, yaşam maliyetinin yüksek olmasını beklersiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, Almanya o kadar pahalı değil. Sahip olacağınız en yüksek maliyet konaklama ve uçak bileti. Bir yurtta, öğrenci salonunda ya da rezidansta yaşamak ya da bir oda kiralamak ve bir daireyi diğer insanlarla paylaşmak, öğrencilerin kira maliyetlerini karşılamanın en kolay ve en popüler yoludur. Kiranızı sadece yarıya düşürmekle kalmaz, aynı zamanda yeni arkadaşlar edinirsiniz, asla yalnız hissetmezsiniz ve bunu yaparken parasız kalmazsınız!
Gıda Almanya’da oldukça ucuz ve akıllı alışveriş yapmayı öğrendikten sonra, daha da uygun hale geliyor.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da [email protected]