Okul Resimleri -->

JENA ÜNİVERSİTESİ

    MİSYON

    FSU Jena, Köklü geleceğini karakterize eden kadrosu, yenilik duygusunu devam ettiren anlayışıyla ve yeni araştırma alanları ile yeni nesil bilim adamları yetiştirmek için geleceğe odaklı bir merkez olma ilkesini sürdürüyor. Üniversite geleneksel düşünce disiplinini uluslararası temele entegre etmek için çalışır. Şu anda 18.000`den fazla öğrenci Jena Üniversitesinde okumaktadır. Üniversitenin verimliğini ve başarısını artıran en büyük etken ‘’Uygulamalı Bilimler ‘’ yapısına uygun olarak eğitim vermesidir. 1558 kuruluş yılından bu yana ülkenin tüm isyasi , etnik ve sosyolojik olaylarına şahitlik eden düşünsel ve görsel bir hafızaya sahiptir. Üniversite açılışından bu yana, Jena`yi akademik bir merkez olarak uluslararası mecrada varlığını sürdürmektedir. Bölgenin en büyük yüksek öğrenim kurumudur.

    VİZYON

    Özgürlük – Kaliteli Hayat – Güç;  Friedrich Schiller Üniversitesi Jena, bu üç profil çizgisinde uluslararası akademik çalışmalarını devam ettirir. FSU Jena`nın güçlü finansörleri; Avrupa Birliği , Alman Araştırma Vakfı (DFG), Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) tarafından desteklenir. Ayrıca, üniversite hem üniversite dışı araştırma merkezlerine, araştırmaya dayalı şirketlere ve tanınmış kültür kurumlarına hem bölgesel hem de ulusal bazda ortak olarak çalışır.

    Eğitim ve Konaklama

    Uygulama bilimler anlayışı ile üniversite sadece ilmi noktada değil aynı zamanda öğrencilerinin fiziki olarak da eğitim olanakları sağlar. Bu anlayışla her türlü ekipman ve kadro ile eğitim süresince başarı ve mesleki becerikliliği odaklar. Eğitim süresi lisans seviyesinde 3,5 yıl 7 sömestr sürmektedir. Üniversite harcı olarak yıllık 750-800 EURO ücret ödenmektedir. Türkiye` de alacağınız eğitim ile neredeyse aynı zaman dilimini kapsayan bu eğitimde diğer tüm rakiplerinizden bir çok adım önde olma şansı elinizdedir. Okuldan mezun olduktan sonra sahip olduğunuz mavi diploma ile Avrupa`nın her yerinde mesleğinizi icra edebilir ya da Jena Üniversitenin kendi iştiraklerinde staj ve iş bulma imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

    Konaklama seçenekleri olarak ; ister şehir içersinde apart , rezidans , aile yanı paylaşımlı daireler ya da eğer yer varsa üniversitenin kendi bünyesinde bulunudurduğu iki yurdundan birinde kalma imkanınız bulunmaktadır . Konaklama için giderler aylık 300 ile 750 EURO arasında değişmektedir.

    Yeşil bir çevrede yaşayacak ve şehrin merkezine birkaç dakikada ulaşma imkanına sahip olacaksınız. Jena`nın bulunduğu yerin avantajı budur. Buradaki sınırlar, hem kentsel hem de entelektüel anlamda oldukça akıcıdır. Jena`daki mesafeler, bilim adamları arasındaki temasların sürdürülmesi , yerel işletmelerle irtibat kurma konusunda da gayet yakınlık gösterir. Sonuç olarak, araştırma ve öğretimde yaratıcı planlar başlatmak Jena’da her zaman hızlı ve basittir.

 

Fakülte ve Bölümler

İşletme

İşletme Bilişim Sistemleri

Otomasyon Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği / Bilgi Teknolojisi

Makine Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Biyoteknoloji

Tıbbi Mühendislik

AO Optometri

Lazer Optoteknolojileri

Malzeme Mühendisliği

Fizik Mühendisliği

Hassas Mühendisliği

Sosyal Hizmet

E-Ticaret

Çevre Mühendisliği

Çevre Mühendisliği Geliştirme

Mühendislik

İşletme Mühendisliği

 

17 Ağu 2017 -
Bilgi Formu