Okul Resimleri -->

KHARKIV POLYTECHNIC INSTITUTE

Ukrayna’nın en büyük eğitim kurumudur. 1885 yılında kurulan üniversitede 22 bin öğrenci bulunmaktadır. Üniversite en yüksek not olan 4. seviye bir üniversite olarak akredite olmuştur

Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesi kabul için YGS-LYS sınav şartı aramamaktadır. Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesinde okumak için lise diploması yeterli olmaktadır. Kharkiv  Politeknik Üniversitesi için taban bir puan istenmemektedir. Lise veya meslek lisesi mezunları Kharkiv  Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça dillerinde  eğitim alınabilir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi,  Lisans 4 yıl, Yüksek Lisans (master) 2 yıl, Doktora 3 yıldır.

Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişmektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce dillerinde yüksektir.

Kharkiv Polytechnic İnstitute,  Hazırlık Okulu Beşeri Bilimler, Sosyal ve Ekonomik Bilimler, Fen Bilimleri fakültelerinde eğitim verilir. Kharkiv Politeknik Üniversitesi fen bilimleri hazırlık fakültesinde ilk dönem Rusça dil eğitimi, ikinci dönem ise matematik, fizik, kimya, bilgisayar bilimi, çizim dersleri eğitimi verilir.

Harkov Politeknik Üniversitesi Bölümleri

Ekonomi ve Hukuk

İşletme ve Finans

İktisat

Elektrik

Elektrik Mühendisliği

Enerji Mühendisliği

Fizik ve Fizik Mühendislik

Bilgisayar Bilimleri ve İşletmeciliği

Bilgi Teknolojileri

Makine Yapımı

Makine Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

İnorganik Kimya Teknolojisi

Organik Kimya Teknolojisi

Ulaştırma Mühendisliği

10 Şub 2017 -
Bilgi Formu